Nabór do klas pierwszych

na rok szkolny 2016/2017 - zapraszamy

Szkoła talentów

odkrywamy talenty, rozwijamy zainteresowania ...

Najlepsi w sporcie

sukcesy w powiecie, województwie i ogólnopolskie.

Wodny Raj

mamy własny basen, każdy może popłynąć ...

III Liceum Ogólnokształcące
ul.Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736-24-94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl
Hasło roku szkolnego 2015/16: "Niezależnie od tego, co będziesz robić w przyszłości, po matematyce będziesz robić to lepiej."
Hugo Dionizy Steinhaus

Aktualności:

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/ 2017

2016-08-23 22:41:17 MT

Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/ 2017 w dniu 1.09.2016 r. według następującego porządku:

9.00 - klasy III (aula szkolna, następnie spotkanie z wychowawcą klasy)

9.30 - klasy II (aula szkolna, następnie spotkanie z wychowawcą klasy)

10.15 - klasy I (aula szkolna, następnie spotkanie z wychowawcą klasy)

 

UWAGA,

O godzinie 8.00 w Kościele św. Antoniego odbędzie się msza święta w intencji pomyślnego roku szkolnego 2016/ 2017, na którą serdecznie zapraszają Księża Katecheci.

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

RADOSNYCH, BEZPIECZNYCH WAKACJI!!!

2016-06-25 17:55:37 mw

UCZNIOM, ICH RODZICOM, ABSOLWENTOM, SYMPATYKOM I WSZYSTKIM PRACOWNIKOM III LICEUM ŻYCZYMY PRZYJEMNEGO WAKACYJNEGO WYPOCZYNKU, CZY TO NAD MORZEM, JEZIOREM, W GÓRACH, W CIEPŁYCH KRAJACH CZY W PRZYDOMOWYCH OGRÓDKACH.

 

WSPANIAŁYCH, NIEZAPOMNIANYCH PRZYGÓD I BEZPIECZNYCH POWROTÓW Z LETNICH WOJAŻY!

 

Administratorzy strony www.3liceum.pl

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

NASZ WOLONTARIAT SIĘ ROZWIJA

2016-07-22 14:52:20 ag

Wolontariuszki z III LO pomagały w IX Turnieju Piłki Nożnej dla Osób Niepełnosprawnych i VII Wyścigu Wózkowiczów, który został zorganizowany na Stadionie Miejskim przez Stowarzyszenie Promocja Rozwoju Dziecka i Rodziny im. bł. Edmunda Bojanowskiego i Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza”. Tym razem nasze dziewczęta zostały podzielone na pary i każda dwójka opiekowała się jedną drużyną przyjezdną.

To wydarzenie to nie tylko nawiązanie współpracy z Warsztatem Terapii Zajęciowej „Tęcza” w Ostrowie Wielkopolskim, ale też międzyszkolna integracja z wolontariuszami z Gimnazjum nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

PRACA SEKRETARIATU W CZASIE WAKACJI

2016-07-13 20:45:31 MT
W okresie przerwy urlopowej, tj.: od 11.07.2016 r. do 19.08.2016 r. 
sekretariat III Liceum Ogólnokształcącego otwarty jest tylko i wyłącznie

w poniedziałki w godzinach 10.00 - 14.00


Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

6 KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2016/ 2017

2016-06-22 22:24:44 MT
TERMINARZ NABORU DO III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 
UWAGA, 
W DNIU 26 LIPCA 2016 ROKU, O GODZINIE 13.15, W AULI SZKOLNEJ ODBĘDZIE SIĘ
SPOTKANIE
DYREKTORA SZKOŁY Z KANDYDATAMI PRZYJĘTYMI DO SZKOŁY.

23 maja - 10 czerwca 2016 r.

do godz. 15.00

Szkoła przyjmuje wnioski o przyjęcie do III Liceum Ogólnokształcącego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

24 czerwca – 28 czerwca 2016 r.

do godz. 15.00

Kandydat uzupełnia wniosek o przyjęcie do III Liceum Ogólnokształcącego o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu gimnazjalnego

do 1 lipca 2016 r.

Weryfikacja przez Szkolną Komisję Rekrutacyjną wniosków o przyjęcie
do III Liceum Ogólnokształcącego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym

6 lipca 2016 r.

Szkoła ogłasza listę kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

do 19 lipca 2016 r.

do godz. 15.00

Szkoła przyjmuje oryginały świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego (o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły)
Oryginały w/ w dokumentów są potwierdzeniem woli przyjęcia.

26 lipca 2016 r.

o godz. 13.00

Szkoła ogłasza listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych

27 lipca – 26 sierpnia 2016 r.

Szkoła przeprowadza postępowanie uzupełniające pod warunkiem dysponowania wolnymi miejscami

 

 

 

 

 

 

 

 


Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

I AKADEMIA MEDIACJI SZKOLNEJ I RÓWIEŚNICZEJ

2016-07-13 20:17:40 MT

W dniach 27 czerwca do 1 lipca sześcioro uczniów III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim wraz z opiekunami przebywało na szkoleniu dla mediatorów rówieśniczych, które odbywało się w pięknej części naszego wybrzeża w miejscowości Mosty niedaleko Gdyni. Organizatorami szkolenia było Polskie Centrum Mediacji oddział Trójmiasto, Centrum Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej oraz Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych. Patronat nad tym niezwykle ciekawym projektem edukacyjnym objął Rzecznik Praw Dziecka - Pan Marek Michalak, Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Miasto Gdańsk. Uczestnikami kursu była młodzież i nauczyciele z Wielkopolski, Pomorza i Kujaw. Pierwsza letnia edycja Akademii była okazją do wymiany doświadczeń w spojrzeniu na mediacje z perspektywy  uczeń - uczeń, uczeń - nauczyciel (rozwiązywanie konfliktów w środowisku szkolnym) oraz dzieci - dorośli. Uczestnicy zgłębiali wiedzę i nabywali praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystywać podczas rozwiązywania różnych sporów i konfliktów, których w codzienności szkolnej nie brakuje. Ważne jest to, że poznali metodę, która daje ogromne możliwości rozwiązywania sporów w szacunku i poszanowaniu praw człowieka. Bezstronni i neutralni mediatorzy towarzyszą skonfliktowanym stronom w próbie porozumienia się i odnalezienia akceptowalnej przez strony ugody. Oczywiście udział stron w mediacji jest dobrowolny i odbywa się w atmosferze poufności.  Niezwykłą niespodzianką dla uczestników Akademii okazała się wizyta Rzecznika Praw Dziecka - Pana Marka Michalaka. Rzecznik wyraził podziw dla młodzieży, która w czasie wakacji uczestniczyła w tym innowacyjnym przedsięwzięciu. Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w I Letniej Akademii Mediacji Szkolnej i Rówieśniczej, która zmieniła naszą świadomość w kwestii rozwiązywania sporów. Mamy pomysły na wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w pracy naszej szkoły już od września - mówią uczniowie III LO.

 

  

 

 

 

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

UCZNIOWIE REALIZUJĄCY EDUKACJĘ PRAWNĄ NA JEDNODNIOWYCH PRAKTYKACH

2016-06-25 09:46:40
Uczniowie z klasy Edukacji Prawnej zakończyli rok szkolny jednodniowymi  praktykami w instytucjach 
prawniczych Ostrowa Wielkopolskiego:  
kancelarii adwokackiej, radcowskiej, notarialnej,
komorniczej oraz  Prokuraturze Rejonowej
. Każdy mógł z pierwszej ręki dowiedzieć się jak  
wygląda i na czym polega praca prawnika. Praktyka uzupełniła w ten  sposób książkową teorię.
Kolejne zajęcia z Edukacji Prawnej już od września.

 

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

"DZIEŃ PUSTEJ KLASY" W NASZEJ SZKOLE, CZYLI LEGALNE WAGARY W III LO

2016-06-21 22:05:27 MT

W dniu 17 czerwca III Liceum Ogólnokształcące aktywnie włączyło się w Ogólnopolski Program Dzień Pustej Klasy, który został ogłoszony przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier. Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. W tym dniu uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami porzucili edukację w szkolnych ławkach na rzecz nauki w przyrodzie.

Uczniowie klas 1a, 2b, 2c oraz 2d wraz ze swoimi opiekunami p. Krystyną Chmielewską, p.Katarzyną Więcławik, p. Iwoną Wendt, p. Jackiem Pawłowskim, opuścili mury III Liceum, wychodząc na zajęcia terenowe, które odbyły się w Parku Miejskim. Tam czekały na nich karty pracy z zadaniami z zakresu biologii, chemii, geografii oraz matematyki. Praca w małych grupach na zielonej trawie, wśród kwitnących kwiatów, śpiewających ptaków wprowadziła w przyjemną, niemalże beztroską atmosferę zbliżających się wakacji. Nie od dzisiaj wiadomo, że także posiłki na świeżym powietrzu smakują znacznie lepiej. Wielu uczniów zdecydowało się na „śniadanie na trawie”. Niestety ciepły, czerwcowy lecz rzęsisty deszcz zmusił nas do wcześniejszego powrotu do szkoły. Tam, już na spokojnie wspólnie podsumowaliśmy projekt, omówiliśmy zagadnienia z kart pracy i jednogłośnie stwierdziliśmy, że za rok jak najbardziej możemy taki dzień powtórzyć ;)

Koordynatorem i pomysłodawcą przebiegu zajęć w "zielonym sercu" naszego miasta była nauczycielka biologii w III LO -  Agnieszka Golicka.

 

 

 
Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

20 CZERWCA 2016 – SUKCESY UCZNIÓW W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

2016-06-21 20:28:32 pz

W dniu 20 czerwca 2016 roku w Instytucie Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Projekt – zapraszam w moje strony”. Konkurs został ogłoszony w lutym 2016 roku, został poświęcony idei odkrywania i zachowania dziedzictwa kulturowego własnego regionu w oparciu o aktywną turystykę.

Wśród laureatów konkursu znalazło się aż 3 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego. Nagrodę I stopnia otrzymał Błażej Zawiślak – uczeń klasy maturalnej za projekt „Krajobraz kulturowy w Gminie Sośnie”. Nagrody II stopnia otrzymały uczennice klasy drugiej: Monika Kołodziej za projekt „Pałace i dworki Południowej Wielkopolski” oraz Sara Smolińska za projekt „Zapraszam do Antonina”. Projekty przygotowane przez uczniów związane były z miejscem zamieszkania i określiły zasoby kulturowe i naturalne wchodzące w zakres dziedzictwa kulturowego opisywanego miejsca i walory turystyczne najbliższej okolicy.

Nagrodzone projekty o dużych walorach merytorycznych i estetycznych, świadczyły o wysokim poziomie wiedzy dotyczącej kultury w wymiarze regionalnym i o dużym zaangażowaniu w dodatkowe przedsięwzięcie popularnonaukowe.

Licealiści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe oraz listy polecające, rekomendujące do przyjęcia na pierwszy rok studiów. Dodatkową atrakcją była wycieczka po jednym z najstarszych miast Polski – Gnieźnie, w której uczestniczyli nagrodzeni uczniowie wraz z opiekunem.

GRATULUJEMY SUKCESU!

Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii   

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

16 – 17 CZERWCA 2016 – STRAŻACKI OBÓZ SZKOLENIOWY

2016-06-20 19:02:23 asz

W dniu 16-17.06.2016r. na terenie Antonina i okolic uczniowie z edukacji pożarniczej uczestniczyli w obozie szkoleniowym. Program obozu zawierał głównie zagadnienia praktyczne zawarte w programie nauczania. W pierwszym dniu uczniowie zgodnie zregulaminowym schematem rozmierzyli, a następnie ustawili z niezbędnych elementówtor przeszkód do wykonywania sztafety strażackiej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta z pełnym powodzeniem pokonywali ją na czas. W godzinach popołudniowych odbyły się zajęcia zratownictwa wodnego. W tym celu do dyspozycji ćwiczących były 2 łodzie ratunkowe. Po teoretycznym wprowadzeniu rozpoczęły się ćwiczenia praktyczne na akwenie wodnym. Każdy uczestnik ćwiczeń podczas przejazdu miał możliwość zapoznania się z praktycznym przeznaczeniem takiej łodzi. Taką możliwość miała też Pani Dyrektor Maria Tomalak, która uczestniczyła w tych zajęciach. Wieczorem było zorganizowane  ognisko, a następnie wspólne kibicowanie naszej drużynie piłkarskiej.

Drugi dzień rozpoczął się od 6 kilometrowego marszu do miejsca ćwiczeń taktycznych zwykorzystaniem replik broni strzelającej kulkami plastikowymi (ASG). W umówionym miejscu niezbędnego sprzętu i wyposażenia dostarczył p. Marcin Grzybek, który zorganizował ćwiczenie i nadzorował jego przebieg. Ponieważ ćwiczące grupy ostrzeliwały się nawzajem wszyscy zostali zaopatrzeni w okulary, mundury, kamizelki i hełmy. Dodatkowo jeszcze podczas zbiórek, przemarszów i postojów ćwiczono pewne zagadnienia z musztry, terenoznawstwa i pierwszej pomocy. Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się podsumowanie obozu szkoleniowego. Chociaż udział w obozie wymagał pewnego wysiłku fizycznego to na pewno przyczynił się on do nabycia nowych umiejętności praktycznych. W jakim stopniu niech więc ocenią to sami uczniowie.

Weronika Kalak– klasa 1b:                          

Dzięki dużej różnorodności zajęć mogliśmy jeszcze bardziej doskonalić swoje umiejętności praktyczne. Ćwiczona sztafeta pożarnicza przekonała nas jak ważna jest praca grupowa. Zajęcia rekreacyjne przyczyniły się do dalszej integracji naszej pożarniczej drużyny. Mam nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się podobny obóz, na który będę czekać z niecierpliwością.

Łukasz Zdziebkowski – dowódca Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej:

Obóz szkoleniowy dał nam bardzo duże możliwości poszerzenia swoich umiejętności nabywanych w ciągu roku szkolnego. Począwszy od sztafety strażackiej, a kończąc na ćwiczeniach taktycznych z użyciem broni kulkowej (ASG). Oczywiście nie zabrakło musztry, terenoznawstwa i pierwszej pomocy. Myślę, że następne spotkanie obozowe na pewno też będzie ekscytujące.

Miłosz Raczak - klasa 1a:

Obóz szkoleniowy z edukacji pożarniczej to coś na czym warto być. W ciągu tych dwóch dni nauczyliśmy się współpracy, poprawiliśmy swoją kondycję fizyczną, przy czym dobrze się bawiliśmy. Atrakcje obozowe dostarczyły nam wielu emocji oraz sprawiły, że uczniowie z edukacji pożarniczej stali się jeszcze bardziej zgraną ekipą.

Zamierzenia realizowane podczas obozu szkoleniowego zaplanował oraz koordynował ich przebieg Antoni Szczurek przy wsparciu p. Lidii Stachurskiej.

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.
Starsze