Nabór do klas pierwszych

na rok szkolny 2016/2017 - zapraszamy

Szkoła talentów

odkrywamy talenty, rozwijamy zainteresowania ...

Najlepsi w sporcie

sukcesy w powiecie, województwie i ogólnopolskie.

Wodny Raj

mamy własny basen, każdy może popłynąć ...

III Liceum Ogólnokształcące
ul.Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. 62 736-24-94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl
Hasło roku szkolnego 2016/2017: "Na co nauka i wykształcenie, jeśli nie towarzyszy im wychowanie"
Generałowa Jadwiga Zamoyska

Aktualności:

PRAKTYCZNE ZAJĘCIA EDUKACJI POŻARNICZEJ

2016-12-09 09:20:26 as

W dniu 08.12.2016r. uczniowie edukacji pożarniczej w pełnym umundurowaniu wzięli udział w zajęciach praktycznych na terenie komendy PSP. Zasadniczym tematem ćwiczeń praktycznych było rozwijanie linii wężowych ze szczególnym doskonaleniem łączenia węży ssawnych. Ćwiczącym osobom przydzielono konkretne zadania, z których musieli się wywiązać w bardzo krótkim czasie.

Dodatkowe zagadnienie z jakimi uczniowie zostali zapoznani to przeznaczenie i użytkowanie agregatów prądotwórczych i oddymiających. Na zakończenie ćwiczeń  instruktorzy zaprezentowali uczniom ubrania ochronne, które są używane podczas gaszenia pożarów przez ratowników znajdujących się blisko źródła pożaru, gdzie występuje bardzo wysoka temperatura. Uczniowie mieli też możliwość założenia takiego ubrania.

Przeprowadzone ćwiczenie było bardzo ważne ponieważ przygotowuje już naszych uczniów do Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych w 2017r.

Zajęcia przygotował pod względem organizacyjnym oraz opiekę sprawował koordynator zajęć z edukacji pożarniczej Antoni Szczurek przy pomocy p. Anny Głodek.

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

7 GRUDNIA 2016 - MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

2016-12-07 22:45:13 iw

Realizacja programu profilaktycznego „Bezpieczna+” w III LO dobiega końca. Mikołajkowy Turniej Szachowy zakończył Jesienną Ligę Szachową, który odbył się w środę 7.12.2016r. Turniej został rozegrany w systemie szwajcarskim. Każdy z 37 uczestników turnieju rozegrał 7 partii szachowych. Zatem zwycięzcy zostali wyłonieni po 126 szachowych meczach. Pierwsze trzy miejsca zajęli chłopcy:

Miejsce I - Miłosz Ziemiański (klasa 3a)
Miejsce II - Norbert Brylewski (klasa 3a)
Miejsce III - Dawid Szczotka (klasa 2a)
Najlepszą szachistką została Wiktoria Galbierska (klasa 1b)

Dzięki programowi BEZPIECZNA + zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody:

Miejsce I - tablet
Miejsce II - kalkulator naukowy
Miejsce III - słuchawki
Najlepsza szachistka - pamięć flash

Pomysłodawcą turnieju i opiekunem przedsięwzięcia była Pani Iwona Wendt, nauczycielka matematyki w III LO. Jednak za organizację konkursu i kojarzenia par odpowiadał Miłosz Ziemiański (3a).

Instytucją wspierająca przedsięwzięcie było Ostrowskie Towarzystwo Szachowe, które użyczyło nam szachownic, profesjonalnych szachowych zegarów oraz dostęp do platformy internetowej CHESSPLAYER.

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

GŁOS DLA POEZJI

2016-12-05 23:12:28 ssz

29 listopada 2016r. odbyła się w naszej szkole IV edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Poetyckiej. W przesłuchaniach wzięli udział gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy śpiewali m. in. o miłości, tęsknocie, wspomnieniach czy nadziei, poszukując wartości w piosence poetyckiej. Uczestnicy wykazali się talentem i umiejętnościami wokalnymi. Konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie. W refleksyjny nastrój wprowadziły widzów prowadzące: Barbara Majchrzak oraz Wiktoria Stawska, które trafnie komentowały wyśpiewywane utwory. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: mgr Irmina Mądry - nauczycielka fortepianu w Zespole Szkół Muzycznych w Ostrowie Wielkopolskim oraz pracownik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu; Wojciech Czemplik - skrzypek, grający również na altówce, mandolinie, cymbałach, lirze korbowej, pile muzycznej, a także na skrzypotrąbie, wieloletni członek zespołu Stare Dobre Małżeństwo oraz U studni, dyrektor artystyczny Festiwalu Musica Sacromontana, absolwent III LO. W jury zasiadła również Barbara Niemand - doradca zawodowy w III LO. Wyniki rywalizacji artystycznej są następujące:

 

GIMNAZJA

I miejsce

Magdalena Walczak z Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim

III miejsce

Wiktoria Wolkiewicz z Gimnazjum w Zespole Szkół w Dębnicy oraz Zuzanna Nowak z Gimnajum w Zespole Szkół w Dębnicy

 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I miejsce

Monika Biel z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim

II miejsce

Amelia Pujanek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przygodzicach oraz Julia Antczak z IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim

III miejsce

Kacper Wysocki z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Gratulujemy!

Tego samego dnia odbyło się również wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Dziennikarskiego dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczniów było stworzenie reportażu, felietonu lub eseju na temat wartości w świecie współczesnym. Motto konkursu zaczerpnięte z Seneki brzmiało:

„Wychowanie wymaga jak największej dbałości

i przelicznych zabiegów ze względu na przyszłość.

Łatwo bowiem kształtować jeszcze młode dusze,

trudno natomiast ukrócić wady, które urosły wraz z nami.”

 

W kategorii szkół gimnazjalnych I miejsce zajęła Wiktoria Misiak z Gimnazjum  Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim, II miejsce otrzymała Aleksandra Klońska z Gimnazjum  w Ociążu, natomiast laureatką III miejsca została Zofia Kucharska z Gimnazjum w Nowych Skalmierzycach. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Tobiasz Miś z II LO w Ostrowie Wielkopolskim, II miejscem nagrodzono pracę Dominiki Stankiewicz z III LO w Ostrowie Wielkopolskim, III miejsce przypadło Jakubowi Drabowi z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim.

Pani Arleta Zeidler, dziennikarka Radia Centrum wchodząca w skład jury, przyznała, że przy tak dużym ładunku wrażliwości i człowieczeństwa zawartym w nadesłanych pracach konkursowych, uczniowie powinni być z siebie bardzo dumni.

To prawdziwie kulturalno-artystyczne  wydarzenie spotkało się z miłym przyjęciem i stało się prawdziwą ucztą dla zmysłów. Organizatorkami konkursów były polonistki III LO: Maria Świtała- Jarnecka, Violetta Krykwińska i Sylwia Szubert.

Andrzej Sikorowski wyśpiewał kiedyś: „Gdyby piosenek słuchał świat, to pewnie by się zmienił.” Po konkursach w III LO wszyscy na pewno wyszli odmienieni.

Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach projektu „Działaj z III LO” realizowanego w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - Bezpieczna+.

 

Julia i Wiktoria

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW DLA NAJZDOLNIEJSZYCH UCZNIÓW

2016-12-05 22:13:52 MT

Najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego w dniu 30 listopada 2016 roku otrzymali z rąk wojewody Zbigniewa Hoffmanna stypendia Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje i życzenia dalszej wytrwałości w nauce złożyli wraz z wojewodą, wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska oraz wicekurator Krzysztof Błaszczyk.W tym roku szkolnym premier Beata Szydło przyznała 308 stypendiów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski. Wśród nich, aż 273 ma średnią ocen 5,0 i powyżej, w tym 3 uczennice z średnią 6,0.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem (średnia od 4,75), uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Może je otrzymać także uczeń, który wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym. Jest wypłacane ze środków budżetu państwa.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymała uczennica klasy 2e – Olga Owczarczak, która rok szkolny 2015/ 2016 ukończyła z najwyższą w naszej szkole średnią ocen 5,94 oraz wzorowym zachowaniem.

Cała społeczność III LO gratuluje Oldze takiego osiągnięcia!

 

źródło strona internetowa Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu http://www.poznan.uw.gov.pl/wydarzenia-biezace/stypendia-prezesa-rady-ministrow-dla-najzdolniejszych-uczniow

 
Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

5 GRUDNIA 2016 - SPOTKANIE Z GEOGRAFIĄ I TURYSTYKĄ

2016-12-05 22:11:11 pz

W poniedziałek 5 grudnia 2016 roku uczniowie klas geograficzno-turystycznych mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji geografii.Gościem specjalnym była Pani Małgorzata Chmielowiec, właścicielka Biur Podróży „Kwiat Pustyni” i „Rainbow” w Ostrowie Wielkopolskim i absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego.

Młodzież klasy 2e i 3d uczestniczyła w 2-godzinnych warsztatach turystycznych. Uczniowie poznali współczesne trendy obowiązujące w branży turystycznej i dowiedzieli się jakie formy turystyki są dzisiaj najbardziej popularne i na co potencjalni turyści zwracają uwagę. Pani Małgorzata Chmielowiec omówiła główne kierunki podróży turystycznych w mijającym sezonie turystycznym. Dla uczniów klas geograficzno-turystycznych była to niepowtarzalna okazja, by zadać pytania związane z prowadzeniem biura podróży i dowiedzieć się w jaki sposób odnieść sukces na konkurencyjnym rynku turystycznym.

Druga część warsztatów była relacją z licznych podróży odbytych przez Panią Małgorzatę Chmielowiec po Europie, Azji i Ameryce Środkowej. Ciekawe wspomnienia z wyprawy na Dominikanę, Lanzarote (wyspę wulkaniczną Wysp Karaibskich), do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i rejsu po Morzu Śródziemnymwzbudziły zainteresowanie uczniów i zaraziły ich pasją podróżowania. Cenne doświadczenia z poznawania geografii i kultury innych regionów świata pozwoliły uczniom na chwilę przenieść się do egzotycznych miejsc na świecie.

Organizatorem spotkania był Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i turystyki w III Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

2 GRUDNIA 2016 – IV IGRZYSKA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI Z BEZPIECZNĄ+

2016-12-04 21:50:04 mwp

W piątek 2 grudnia 2016 III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim gościło blisko 150 gimnazjalistów z 15 szkół powiatu ostrowskiego i nie tylko. A wszystko za sprawą IV już edycji odbywających się pod Honorowym Patronatem Starosty Ostrowskiego Pana Pawła Rajskiego Igrzysk Wiedzy i Umiejętności. Igrzyska to seria konkursów i zawodów sportowych, przeznaczonych dla uczniów szkół gimnazjalnych (konkurs matematyczny MatLoGim, językowy „Lingwista Powiatu Ostrowskiego”, wiedzy biologiczno-chemicznej „Chemiczny Robaczek”, a także zawody „Aktywny GIM-fitness” i Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora III Liceum”). Tradycyjnie też Igrzyska wyłoniły Omnibusa, czyli ucznia, prezentującego największą wiedzę z różnych dziedzin. Tematami przewodnimi tegorocznych zmagań w ramach konkursu „Omnibus” były bezpieczeństwo oraz wychowanie – ten drugi nawiązywał do tegorocznego hasła roku szkolnego w III LO.

Przygotowaniom do Igrzysk towarzyszył w tym roku konkurs wśród uczniów III Liceum na logo imprezy. Zwycięski projekt stworzył Albert Połomski, uczeń pierwszej klasy.

Warto dodać, że tegoroczne Igrzyska zostały zorganizowane w ramach projektu „Działaj z III LO” realizowanego w ramach rządowego programu wspomagania w latach 2015-2018 organów prowadzących szkoły w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki w szkołach - Bezpieczna+, dzięki któremu sfinansowane lub dofinansowane zostały m.in. atrakcyjne nagrody (m.in. tablety, słowniki, pen drive, głośnik bezprzewodowy, bony do Empik-u itp.) oraz warsztaty dla nauczycieli-opiekunów. Wśród sponsorów warto wymienić także Starostwo Powiatowe w Ostrowie Wielkopolskim oraz wydawnictwo językowe Macmillan.

Podczas, gdy uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi, nauczyciele-opiekunowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Jak mogę pomóc, czyli komunikacja między szkołą a domem”, które przeprowadził Zespół Psychoedukacji i Terapii K.Z. Maciejewscy.

Jak co roku Igrzyskom towarzyszyły inne imprezy, takie jak koncert szkolnego zespołu „Niedograni”, spacer po szkole z przewodnikami, wystawa zdjęć „III LO w obiektywie”, a także pokaz 1-wszej pomocy w jednej z sal lekcyjnych.

Koordynatorem IV Igrzysk Wiedzy i Umiejętności w III Liceum była Małgorzata Wawrzyniak-Pastuszak, nauczycielka języka angielskiego w III LO.

DZIĘKUJĘMY WSZYSTKIM GIMNAZJALISTOM ZA ODWIEDZINY W MURACH NASZEJ SZKOŁY I ZAPRASZAMY JUŻ ZA ROK DO UDZIAŁU W KOLEJNYCH ZMAGANIACH KONKURSOWYCH!

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

MIŁOSZ RACZAK – UCZEŃ III LO ODEBRAŁ STYPENDIUM Z RĄK MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO

2016-11-30 22:13:14 MT

W dniu 29 listopada 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Marszałek Marek Woźniak wręczył 21 uczniom i 24 studentom stypendia naukowe, których wysokość mieści się w przedziale 1000 – 4000 złotych. W spotkaniu uczestniczyła Marzena Wodzińska, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

„Bardzo się cieszę, że mam dziś przyjemność uhonorować niezwykłych młodych Wielkopolan, którzy mogą się pochwalić ogromnymi osiągnięciami. Także międzynarodową aktywnością naukową, m.in. udziałem w projektach badawczych na całym nieomal świecie. To naprawdę imponujące! – podkreślał Marszałek Woźniak. „Chylę czoła przed Państwem, a to dopiero początek Waszej kariery naukowej. Gratuluję talentu, z uznaniem traktuję Wasz wybór scenariusza na życie, w który wpisane są ciężka praca i wytrwałość. Trzeba dziś coś światu oferować, by zostać zauważonym – przede wszystkim mieć własny kapitał. Państwo go macie i jesteście na dobrej drodze do osiągnięcia życiowego sukcesu”- mówił Marszałek zwracając się do stypendystów.

Jednorazowe stypendium naukowe Marszałka Województwa Wielkopolskiego ma charakter szczególnego wyróżnienia młodych osób, które osiągnęły znaczący sukces związany z edukacją i nauką. Stanowi zachętę i motywację do dalszego rozwoju naukowego. Stypendium przyznawane jest w dwóch kategoriach: „Uczeń” oraz „Student”. Nagrodzeni są laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Stypendyści biorą udział w wielu projektach badawczych, seminariach i konferencjach, są także autorami prac naukowych i artykułów.

Stypendium zostało ustanowione przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego w 2006 roku, a pierwszy raz zostało przyznane w grudniu 2007 roku. Na realizację dziesięciu edycji programu stypendialnego Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył dotychczas kwotę prawie 600 tys. zł.

 

Miłosz Raczak – uczeń II klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim,finalista V Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy, zajął również III miejsce w VIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Zawodach.

 

CAŁA SPOŁECZNOŚĆ III LO GRATULUJE MIŁOSZOWI TAKICH OSIĄGNIĘĆ !!!

 

Źródło: strona internetowa Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu      https://www.umww.pl/

 

 
Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

LISTOPAD 2016 - POZNAJ SWÓJ POWIAT OSTROWSKI

2016-11-29 18:53:05 pz

Uczniowie klasy 2e (geograficzno-turystycznej) wzięli udział w czwartej edycji Powiatowego Konkursu Turystycznego „Poznaj swój Powiat Ostrowski”. Konkurs odbywa się pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzeja Leraczyka.

Warunkiem udziału w konkursie było przeprowadzenie wycieczki krajoznawczej na terenie powiatu ostrowskiego wraz z dokumentacją potwierdzającą udział w wycieczce lub imprezie turystyczno-krajoznawczej.

Zgłoszone przez uczniów III LO prace zostały wykonane w formie tekstowej, prezentacji multimedialnych, gry dydaktycznej, albumu fotograficznego i kalendarza. Przeprowadzone wycieczki stały się inspiracją do odkrywania pięknych zakątków powiatu ostrowskiego i wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na początku 2017 roku. Gratulujemy młodzieży pomysłowości w prezentacji walorów turystycznych regionu i życzmy dalszych sukcesów.

Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i turystyki i rekreacji

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

24 LISTOPADA 2016 – UCZNIOWIE III LO LAUREATAMI KONKURSU RECYTATORSKIEGO!

2016-11-27 19:54:26 awl
Dnia 24. listopada 2016 r. w auli Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim odbył się 
konkurs recytatorski Poezja Polska w Przełożeniu na język Obcy. Nasi uczniowie Julia
Banasiak
z klasy 1f oraz Kacper Majczak z klasy 1b zaprezentowali się wspaniale i wywalczyli
najwyższe miejsca na podium. Julia miejsce 1, recytując utwór Adama Mickiewicza pt.
„Niepewność”, Kacper - miejsce II prezentując wiersz Jana Brzechwy pt. „Droga”.
Jury składające się z nauczycieli języka polskiego i języków  obcych oceniało m. in. dobór
repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, wyraz artystyczny, wymowę.
Laureaci otrzymali nagrody.                                 
 
                 GRATULUJEMY JULII I KACPROWI!!!
Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.

23 LISTOPADA 2016 - TURYSTYKA I REKREACJA W POZNANIU

2016-11-27 19:43:55 pz

W ramach współpracy z Wyższą Szkołą Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu uczniowie klasy geograficzno-turystycznej uczestniczyli w jednodniowym projekcie edukacyjnym „Turystyka i rekreacja”. Realizowane każdego roku na poznańskiej uczelni zajęcia praktyczne z przedmiotu uzupełniającego turystyka i rekreacja, stały się dodatkową atrakcją dla uczniów zainteresowanych geografią i turystyką. Nowy przedmiot został wprowadzony do oferty edukacyjnej III LO od roku szkolnego 2014/2015 w klasie geograficzno-turystycznej, co zaowocowało podpisaniem współpracy z uczelnią.

W czasie jednodniowej wizyty uczniowie wraz z opiekunami spotkali się z władzami uczelni i studentami. Zwiedzili też zaplecze szkoleniowe, zapoznali się o ofertą edukacyjną, uczestniczyli w zajęciach o tematyce turystycznej, pokazie sztuki barmańskiej oraz w uczelnianej restauracji „Beverly Hills” skosztowali wykwintnych specjałów kulinarnych serwowanych przez studentów.

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu została powołana w 1993 roku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, w roku 1994 uczelnia została przyjęta do Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Hotelarsko-Turystycznych w Luksemburgu. Obecnie studenci uczelni studiują przede wszystkim na kierunkach turystycznych: hotelarstwo i gastronomia, obsługa ruchu turystycznego, zarządzanie i marketing w hotelarstwie i gastronomii.

Młodzież z klasy geograficzno-turystycznej była żywo zainteresowana ofertą edukacyjną oraz zapleczem dydaktycznym poznańskiej uczelni. Wyjazd na poznańską uczelnię pozwolił młodzieży wzbogacić wiedzę na temat dynamicznie rozwijającej się branży turystycznej w Polsce. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą praktyk zagranicznych, które realizowane są we współpracy z WSHiG w Poznaniu na terenie całej Europy i poza nią. Gorące i serdeczne przyjęcie ostrowskich licealistów, zarówno ze strony władz uczelni jak i studentów stało się już tradycją corocznych wyjazdów.

Na zakończenie pobytu w Poznaniu uczniowie realizowali drugi element projektu edukacyjnego związanego z rekreacją. Pobyt w Termach Maltańskich, największym kompleksie sportowo-rekreacyjnym w Polsce oraz w niedawno otwartej Galerii Posnania, pozwolił w pełni na relaks i odpoczynek.

Inicjatorem i organizatorem wyjazdu był Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii oraz turystyki i rekreacji, wspierany przez nauczycieli języków obcych Małgorzatę Wawrzyniak, nauczycielkę języka angielskiego i Tomasza Kaczorowskiego, nauczyciela języka niemieckiego. W wycieczce przedmiotowej do stolicy Wielkopolski uczestniczyła klasa 2e.

 

Kliknij tutaj albo tytuł wpisu aby rozwinąć/zwinąć artykuł.
Starsze